Начало/Листи на коалиция „Солидарна България“ за изборите на 9 юни 2024 г.

Листи на коалиция „Солидарна България“ за изборите на 9 юни 2024 г.

Листа за членове на Европейския парламент

  1. Ваня Руменова Григорова - синдикалист, председател на "Солидарна България"

2. Георги Стоянов Кадиев - финансист

3. Никола Николов Вапцаров - юрист

4. Невена Антонова Петрова

5. Валентин Костадинов Иванов (Кардамски) - журналист

6. Борис Генадиев Панкин - преподавател и режисьор

7. Юлиян Милчев Ненчев - предприемач, IT специалист

8. Албина Алексеева Анева-Томова - адвокат

9. Мими Иванова Караколева - учител по български език и литература

10. Десислава Ивова Трифонова

11. Нора Анчева Симеонова - юрист

12. Симеон Цветанов Миланов - журналист

13. Светослав Георгиев Илиев

14. Димитър Симеонов Костадинов - актьор

15. Милена Райчова Георгиева - адвокат

16. Даниела Петрова Давидкова - хотелиер

17. Мариела Стоянова Маринова - медицинска сестра

 

 

Листи за изборите за народни представители

Благоевград

  1. Албина Алексеева Анева-Томова - адвокат
  2. Гинка Милчева Григорова – социален работник, магистър „Специална педагогика“ и „Юридическа психология“. Работи като социален работник в отдел „Закрила на детето“ към Дирекция „Социално подпомагане“
  3. Антони Александров Томанов - икономист.
  4. Иван Кръстев Чолаков- юрист, член на Висшия адвокатски съвет
  5. Иван Герасимов Петрински- историк, работи в Националния исторически музей-София, автор на множество научни трудове
  6. Гергана Андонова Станоева - юрист
  7. Борислав Христов Палестов - собственик на магазини за хранителни стоки.
  8. Васил Петров Астинов - инженер-химик, председател на местната структура-на „Изправи се БГ“, бивш зам. кмет на Община-Разлог
  9. Георги Павлов Попов - предприемач
  10. д-р Петър Сашов Гайдарски - лекар-хирург, бивш управител на МБАЛ-Благоевград.
  11. д-р Вангел Димитров Арабаджиев - стоматолог, бивш военен стоматолог
  12. Мустафа Мехмед Кьос - преподавател в Полувисшия институт по жп транспорт
  13. Илияна Милчева Моравченска - общественик, в момента е в отпуск по майчинство
  14. Марян Иванов Биков - адвокат бивш главен секретар на Община Благоевград
  15. Евгения Кирилова Костова-Байова - хирургична медицинска сестра
  16. Антон Георгиев Манчев - преподавател в Югозападният университет
  17. Кирил Венциславов Атанасов - предприемач

 

Бургас

1. Иван Кирилов Кирилов

2. Невен Василев Каравасилев

3. Кремена Петрова Петрова

4. Милка Иванова Бодурова

5. Кета Димитрова Лефтерова

6. Габриела Здравкова Богданова

7. Иван Пенев Тодоракев

8. Мария Иванова Тончева

9. Наталия Стоянова Ангелова

10. Александра Христова Мукарева

11. Мария Христова Димитрова

12. Пламен Иванов Николов

13. Елеонора Иванова Кирякова-Узунова

14. Светлозара Каменова Богдева

15. Анна Александрова Илиева

16. Снежанка Райчова Георгиева

17. Тодор Неделчев Тодоров

18. Стоян Маринов Алексиев

 

Варна

  1. Димитър Симеонов Костадинов  - актьор, магистър „Предприемачество и икономока“, магистър „Сценични изкуства, мениджмънт и продуцентство“
  1. Тодор Неделчев Тодоров – бакалавър история, магистър „Териториална администрация“
  1. Иво Николов Стамболийски – доц. др. по философия, преподавател във ВСУ „Черноризец Храбър“
  1. Иван Аргиров Янакиев – електроинженер
  2. Огнян Станакиев Николов – капитан далечно плаване
  1. Силвия Мариянова Димитрова – икономист, финансов директор на лечебно заведение
  1. Димитър Андонов Чавеев - адвокат
  1. Добринка Ангелова Иванова - химик
  1. Десислава Илкова Пенкова - учител
  1. Стоян Василев Ангелов – капитан далечно плаване
  1. Мария Драгомирова Драганова – техник в хранително вкусовата промишленост
  1. Росен Георгиев Георгиев - предприемач
  1. Георги Величков Станчев – ресурсен учител
  1. Магдалена Илиева Габерска – магистър инженер, магистър педагог
  1. Васил Савов Стефанов – педагог, висше образование
  1. Албена Георгиева Вълчева - адвокат
  1. Галина Веселинова Савова - земеделски производител
  1. Мина Теодорова Иванова – студент по философия
  1. Антон Димитров Чавеев – брокер на недвижими имоти
  1. Боянка Борисова Петрова – магистър инженер
  1. Шенол Рушан Исмаил – собствен бизнез
  1. Димитър Желчев Желев - скулптор
  1. Даниела Добринова Иванова – висше образование
  1. Тихомир Димов Георгиев – оператор в производството
  1. Миглена Веселинова Атанасова - счетоводител
  2. Калинка Иванова Георгиева – магистър „Публична администрация“
  3. Христина Петрова Маринишева – икономическо образование
  4. Росица Пенчева Йорданова – икономист
  5. Десислава Иванова Фотева - икономист
  6. Ивана Георгиева Данкова – дизайнер

 

Велико Търново

1. Симеон Цветанов Миланов

2. Йовко Добрев Йовков

3. Даниела Петрова Давидкова

4. Тодор Владимиров Несторов

5. Светлозара Христова Фъртунова-Минчева

6. Петя Бориславова Петкова

7. Веселин Иванов Дяков

 

Видин

1. Георги Стоянов Кадиев

2. Владимир Иванов Младенов

3. Павел Пламенов Петков

4. Кристина Любомирова Марковска

5. Борислав Георгиев Борисов

 

Враца

1. Владимир Борисов Владимиров

2. Йордан Тодоров Гергов

3. Мариела Стоянова Маринова

4. Милчо Атанасов Стефанов

5. Георги Стефанов Павлов

6. Апостол Стоянов Пилчев

7. Веселин Николаев Костов

8. Цветомир Велев Цветанов

9. Огнян Вачов Вачов

10. Красимир Петров Николов

 

Габрово

1. Христофор Христов Ангелов

2. Мартин Миладинов Николов

3. Николинка Петкова Петкова

4. Силвия Иванова Сиркова

5. Михаил Иванов Михайлов

6. Емил Иванов Милушев

7. Красен Иванов Кунев

8. Евгени Валентинов Генов

 

Добрич

1. Десислава Ивова Трифонова

2. Иво Николов Стамболийски

3. Стоянка Господинова Кескинова

4. Виолина Петрова Тонева

5. Мария Драгомирова Драганова

 

Кърджали

1. Иглика Цветкова Мишева-Брусева

2. Александър Феодоров Кръстев

3. Стефан Николов Дончев

4. Борислав Владимиров Борисов

Кюстендил

1. Милена Райчова Георгиева

2. Йорданка Стоянова Божкова

3. Орлин Василев Пехливански

4. Атанас Пандев Каптиев

5. Мирослав Любенов Методиев

6. Ралица Юриева Димова

7. Йордан Кристиянов Цветков

8. Младен Стоянов Ризов

 

Ловеч

1. Ивайло Цветанов Баровски

2. Соня Валериева Стоянова

3. Марио Петков Иванов

4. Евгений Драгомиров Кавалски

 

Монтана

1. Невена Антонова Петрова

2. Светослав Георгиев Илиев

3. Светлин Горанов Райков

4. Емил Йончев Георгиев

5. Велизар Димитров Симеонов

6. Пламен Димитров Гергов

 

Пазарджик

1. Борислав Владимиров Сертов

2. Асен Володев Дечев

3. Силвия Венцеславова Сиракова

4. Себастиян Благов Нонов

5. Златомир Спасов Николов

6. Николай Стоянов Шопов

7. Петя Тодорова Тоткова

8. Петър Василев Мечкаров

9. Петър Атанасов Георгиев

10. Антон Георгиев Манчев

 

Перник

1. Валентин Костадинов Иванов (Кардамски)

2. Веселин Дойчинов Петров

3. Ралица Вилиянова Игнатова

4. Венцислав Петров Димитров

5. Иван Стефанов Боянов

6. Виолета Василева Николова

7. Петя Янкова Бояджиева

8. Иван Славчев Янев

Плевен

1. Юлиян Милчев Ненчев

2. Илия Николов Николов

3. Поля Христова Коларова-Цветкова

4. Христо Димитров Киров

5. Нора Анчева Симеонова

6. Бисер Иванов Варнаджиев

7. Наталия Христова Петрова

8. Любка Живкова Бумбарова

9. Красимир Петров Тодоров

10. Николай Генов Колев

11. Красимир Димитров Тунев

12. Силвия Димитрова Александрова

13. Огнян Ангелов Попов

14. Мая Найденова Иванова

15. Мирослав Митев Георгиев

16. Иван Филипов Иванов

 

Пловдив-град

1. Ваня Руменова Григорова

2. Атанас Илиев Кръстев

3. Детелин Весков Кънчев

4. Добрин Стоянов Стоянов

5. Георги Стоянов Батакчиев

6. Емил Кирилов Хаджиев

7. Георги Борисов Топузов

8. Иван Гошев Стойков

9. Иван Красимиров Попов

10. Мартин Леонидов Бурнарски

11. Иван Димитров Гюров

12. Петър Василев Гидженов

13. Румен Минков Минков

14. Николай Стефанов Андонов

15. Марин Стефанов Ножаров

 

Пловдив-област

1. Атанас Илиев Кръстев

2. Марин Стефанов Ножаров

3. Георги Стоянов Батакчиев

4. Борислав Владимиров Сертов

5. Иван Гошев Стойков

6. Емил Кирилов Хаджиев

7. Мартин Леонидов Бурнарски

8. Румен Минков Минков

9. Георги Тодоров Начев

10. Огнян Петров Найденов

11. Иван Димитров Гюров

12. Георги Борисов Топузов

13. Петър Василев Гидженов

14. Детелин Весков Кънчев

15. Иван Красимиров Попов

16. Николай Стефанов Андонов

 

Разград

1. Симеон Панов Изворов

2. Али Байрямов Буковски

3. Снежана Иванова Желязкова

 

Русе

1. Никола Николов Вапцаров

2. Йордан Йорданов Топалов

3. Стелиян Богданов Стефанов

4. Ваня Николаева Петрова

5. Стефан Анков Бояджиев

6. Джем Бехат Али

7. Ева Тихомирова Кънчева

8. Стилияна Стилиянова Маринова

9. Димитър Йосифов Йосифов

10. Мирослав Светославов Енчев

11. Христина Емилова Тодорова

12. Павлин Николаев Билчев

13. Борислав Иванов Борисов

14. Кристиан Милков Димитров

 

Силистра

  1. Димитър Николаев Караджов - висше образование „Право“, общински съветник (мандат 2015-2019) в Общински съвет – Силистра, Управител на СНЦ „Дуросторум-Дръстър-Силистра“ (Сдружение в обществена полза), Директор дирекция „Икономика“ – Община Силистра;
  2. Калинка Иванова Георгиева - висше образование „Администрация”, Областен координатор на “Изправи се България”;
  3. Добромир Йорданов Удрев - висше образование „Рехабилитатор-масажист“, Председател на Спортен клуб за хора с увреждания (СКХУ) „Доростол 2011“ - Силистра, член на УС на Федерация „Спорт за хора със зрителни увреждания“ (ФСХЗУ), квалифициран помощник-треньор по шоудаун за незрящи, студент в УНСС;
  4. Елена Ганчева Христова - организатор „Пътнически транспорт“ в голяма транспортна фирма;
  5. Свилен Валентинов Сивев - от Силистра, предприемач;
  6. Ивайло Димитров Димитров - висше образование „Счетоводство и контрол”;
  7. Добринка Ангелова Иванова - химик;
  8. Радослав Станимиров Радоев - висше образование, „Магистър по икономика и управление на образованието“, учител.

 

Сливен

1. Минчо Росенов Афузов

2. Стефан Пасков Стефанов

3. Антоний Николаев Андонов

4. Светла Атанасова Тенева

5. Павлин Петров Павлов

6. Филип Ангелов Маринов

7. Кънчо Петров Илиев

8. Любомир Владимиров Кючуков

9. Ивайло Христов Христов

10. Атанас Костов Делибалтов

11. Михаил Добринов Кашеров

12. Димитър Антонов Павлов

 

Смолян

1. Севдие Лютвиева Кабакова

2. Росен Антимов Багрянов

3. Хари Мирославов Куцев

4. Юлиян Емилов Каменов

5. Стефка Мариянова Делова

6. Веселин Димитров Николов

 

София МИР 23

  1. Мая Божидарова Манолова-Найденова – председател на гражданската платформа „Изправи се.БГ“, адвокат, Национален омбудсман на Република България (2015-2019 г.)
  2. Никола Николов Вапцаров – юрист, граждански активист, лице на протестите от 2020 г.
  3. Иван Борисов Генов – заместник-директор на Националната гимназия за древни езици и култури „Константин-Кирил Философ“
  4. Виктор Владимиров Йочев – експерт по европейски средства, предприемач, инженер
  5. Антон Антонов Кръстев – доктор по икономика в сферата на екологията
  6. Борис Генадиев Панкин – преподавател и режисьор
  7. Петко Димитров Петков - ресторантьор
  8. Иван Андреев Петров
  9. Юлиян Милчев Ненчев - предприемач
  10. Христо Христов Бозуков
  11. Нора Анчева Симеонова - юрист
  12. Карло Андреев Луканов
  13. Антонио Валентинов Николов
  14. Добри Олег Цолов
  15. Стефан Атанасов Куртев
  16. Стефан Красимиров Йоков
  17. Силвия Иванова Сиркова
  18. Лилия Иванова Ванчева
  19. Асен Стоянов Попов
  20. Антон Димитров Димов
  21. Петя Тодорова Тоткова
  22. Красимир Костов Костов
  23. Христо Димитров Киров
  24. Лора Светославова Светославова - студент
  25. Яна Иванова Георгиева
  26. Мартин Владимиров Георгиев
  27. Виктория Огнянова Мучанова
  28. Кристиян Живков Киров
  29. Димитър Симеонов Костадинов - актьор
  30. Силвия Мариянова Димитрова
  31. Александра Христова Мукарева
  32. Лиана Красимирова Николова
  33. Илияна Янчева Илиева
  34. Мария Иванова Гочева
  35. Али Байрямов Буковски - студент
  36. Георги Стоянов Кадиев – финансов експерт

 

София МИР 24

  1. доц. д-р Александър Михайлов Сивилов – преподавател в Софийския университет, историк
  2. Пламен Иванов Николов - футболист
  3. Боян Борисов Киров – председател на ПП „Българската левица“
  4. Йордан Йорданов Топалов - адвокат
  5. Симеон Цветанов Миланов – журналист и историк
  6. Борис Генадиев Панкин - преподавател и режисьор
  7. Стефан Николов Дончев - режисьор
  8. Весела Добрева Цолова
  9. Даниела Петрова Давидкова - експерт по туризъм
  10. Димитър Александров Димитров
  11. Стефан Атанасов Куртев
  12. Асен Стоянов Попов
  13. Димитър Чавдаров Панайотов
  14. Росица Пенчева Йорданова
  15. Антон Антонов Кръстев - доктор по икономика в областта на екологията
  16. Кирил Венциславов Атанасов
  17. Антонио Валентинов Николов
  18. Светлозара Каменова Богдева
  19. Лора Светославова Светославова - студент
  20. Веселин Иванов Дяков
  21. Лиана Красимирова Николова
  22. Яна Георгиева Рангелова
  23. Красимир Костов Костов
  24. Борислав Христимчов Борисов
  25. Юлиян Стойков Малинов
  26. Светослав Кирилов Велков - предприемач

София МИР 25

  1. Ваня Руменова Григорова – председател на коалиция „Солидарна България“, бивш синдикалист
  2. Иван Кирилов Кирилов – бивш синдикалист
  3. Стоян Маринов Алексиев – старши мениджър на националната съдийска комисия
  4. Анна Александрова Илиева - Здравен мениджмънт и опазване на социалната сфера
  5. Светослав Кирилов Велков - предприемач
  6. Христо Тодоров Маринов
  7. Антони Александров Томанов
  8. Светослав Георгиев Илиев
  9. Валентин Костадинов Иванов (по-известен като Кардамски)
  10. Златомир Спасов Николов
  11. Ива Герасимов Петрински
  12. Яна Ивайлова Георгиева
  13. Анна Петрова Илиева
  14. Стефан Красимиров Йоков
  15. Христо Христов Бозуков
  16. Мартин Владимиров Георгиев
  17. Мария Иванова Гочева
  18. Виктория Огнянова Мучанова
  19. Илияна Янчева Илиева
  20. Ралица Вилиянова Игнатова
  21. Веселин Дойчинов Петров
  22. Яна Георгиева Рангелова
  23. Борислав Владимиров Борисов
  24. Лилия Иванова Ванчева
  25. Димитър Александров Димитров
  26. Димитър Чавдаров Панайотов
  27. Виктор Владимиров Йочев
  28. Калин Орлинов Първанов - журналист

 

София-област

1. Стойчо Сотиров Гълъбов
2. Йордан Тодоров Гергов
3. Петко Димитров Петков
4. Живка Кирилова Трифонова
5. Александър Феодоров Кръстев
6. Антон Димитров Димов
7. Емил Христов Даскалов
8. Пламен Витков Зарев
9. Венцислав Петров Димитров
10. Георги Цветанов Невлев
11. Дария Чавдарова Младенова
12. Николай Павлов Христов
13. Христо Тодоров Маринов
14. Татяна Мицева Ангелова
15. Георги Ангелов Боршуков
16. Калин Орлинов Първанов

 

Стара Загора

1. Щерьо Атанасов Щерев
2. Йордан Маринов Йорданов
3. Божидар Христов Станчев
4. Мариана Иванова Христова
5. Диана Иванова Искрева-Идиго
6. Венка Панова Василева
7. Владимир Динков Динев
8. Стефан Митрев Димов
9. Галина Иванова Младенова
10. Господин Иванов Иванов
11. Петър Матеев Стоянов

 

Търговище

1. Радмила Радева Сапунджиева
2. Ралица Николова Димова
3. Валентина Пенева Върбанова
4. Цветелина Николаева Петкова
5. Русан Борисов Лазаров

 

Хасково

1. Владимир Димов Вълков
2. Мирослав Стефанов Георгиев
3. Стоил Тонев Стоилов
4. Мария Трендафилова Велчева
5. Димитър Проданов Проданов
6. Теодор Кирилов Стефанов
7. Исмаил Мустафа Мюмюн
8. Иглика Цветкова Мишева-Брусева

 

Шумен

1. Мая Божидарова Манолова-Найденова
2. Милена Христова Маринова
3. Светлин Николаев Стрелков
4. Веселин Кирилов Тодоров
5. Лидия Василева Ангелова
6. Милка Иванова Бодурова
7. Геновева Божидарова Цветкова
8. Момчил Веселинов Димитров
9. Милен Желязков Митев
10. Петър Иванов Петров
11. Десислава Ивова Трифонова

 

Ямбол

1. Илиан Веселинов Василев
2. Мими Иванова Караколева
3. Ивомира Щилиянова Кефалова
4. Стоян Росенов Желязков
5. Теодора Георгиева Ненкова
6. Красимир Костов Костов
7. Кремена Петрова Петрова
8. Стефан Пасков Стефанов